Kruczek Modowy

by Wojciech Kruczek

Niby ciepło a zimno
Moda, Sesje, Stylizacje

Niby ciepło a zimno

Do mody jak do pogody, trzeba mieć zdrowe podejście. Jak robi się cieplej, ludzie zaczynają przejście od ciężkich do lekkich ubrań na pokonanie ciepła, lecz czasem nam to nie wychodzi zaglądając przez okno na termometr. W tym okresie łatwo jest założyć materiał w formie lekkiego płaszczu. Będzie on idealny na ciepłe wiosenne dni i letnie wieczory.

W tym przypadku jednak to nie wystarczy, dlatego sięgnąłem po dodatkowe ocieplenie. Każdego roku pogoda się zmienia(odkrywcza oczywista oczywistość:P) tym bardziej jak na chłodniejszą to wtedy sięgamy po kamizelki. Oczywiście, możne je także nosić latem, ale przez większość czasu jest zbyt gorąco, a na taki „polski” maj jest idealną, dodatkową warstwą tkaniny. Nie tylko czuję się przez to cieplej, ale wnosi dodatkowy, kontrastowy element wystający spod płaszcza.

Kremowe tło płaszcza doskonale eksponuje ciemną koszulę, w tym przypadku granatowo-niebieską w printowy wzór. Jest to koszula marki Eton-jeden z najlepszych dostawców koszul na świecie. Firma ta założona w 1928 roku w Szwecji dba o komfort i jakość w najdrobniejszych szczegółach. Charakterystyczna struktura splotu w tych koszula sprawia, że prasowanie i użytkowanie sprawia niesamowitą przyjemność. Ten egzemplarz kupiłem kilka miesięcy temu na -70% w sklepie Royal Collection. Spodobał mi się jej kolor, minimalistyczny wygląd, kołnierz-ekstremalny Cut Away. Dodatkowym plusem jest to, że w każdym modelu możemy założyć spinki przy mankiecie z guzikami.

Na zdjęciach widać bawełniane chinosy, które również zakupiłem na końcowej wyprzedaży poprzedniego sezonu letniego. Nie jest to może jakościowo 1-sza liga, ale lekko podwyższony stan, manszet na dole nogawki i fajna struktura na błękitnym kolorze sprawia, że są bardzo wygodne i uniwersalne. Dodatkowo po raz kolejny wykorzystałem moje zamszowe brogsy. Jak już wspominałem w poprzednich wpisach-ich kolor i faktura świetnie komponują się prawie z każdym outfitem. Kolorystycznie nawiązują do wielu moich spodni i marynarek. Poza tym wykonane są z cienkiej skóry, więc o tej porze nadal odczuwam wysoki komfort.

Na fotografii termometr wskazywał ok. 8-9 stopni C.

Zdj.: Tomasz Kalinowski

  • Płaszcz – Bosideng
  • Kamizelka – Pull&Bear
  • Koszula – Eton
  • Spodnie – Zara
  • Buty – Seventy

Pozdrawiam

Written by Wojciech Kruczek in 8 maja, 2017 / 1597 Views

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Follow Me!