Kruczek Modowy

by Wojciech Kruczek

Pitti to gra. Moda to gra.
Inspiracje, Ludzie, Moda

Pitti to gra. Moda to gra.

Pomimo tropikalnego ciepła we Florencji odbyła się 92 edycja targów mody męskiej Pitti Uomo. Miałem okazję zobaczyć orzeźwiające i inspirujące propozycję najlepszych stylizacji-orzeźwiające jak na trzydziestostopniowy ruszt 🙂 Czterodniowe modowe spotkanie jeszcze raz cementuje się jako najważniejsze wydarzenie w świecie mody odzieży męskiej, gdzie tendencje są ustawione na następny sezon i stanowią solidną platformę dla projektantów, blogerów etc. do dalszych inspiracji. Pitti Uomo jest dla tych, którzy uwielbiają modę i pasjonują się nią na co dzień. Ale i także dla osób, które od czasu do czasu chcą sięgnąć, zobaczyć coś bardziej wartościowego, lepszego.

Miejsce wydaje się być idealne, ponieważ branża odzieżowa jest kluczowym zasobem w kraju na Półwyspie Apenińskim, a rząd włoski konsekwentnie wpiera ten biznes. Wszyscy mówcy podkreślali przed imprezą potrzebę „nowego otwarcia” włoskiej mody, aby utrzymać spójność między jej różnymi sektorami i rzeczywistości. W tym sensie, że Pitti Uomo jest ważniejsze niż kiedykolwiek w tworzeniu synergii z Milan Fashion Week.

We Włoszech moda jest niesamowicie aktywna. W pełni wykorzystuje swoją kreatywność i innowacyjność, a także stanowi ponad 40% całej produkcji mody w Europie. Warto podkreślić, że Europa pozostaje głównym odbiorcą Pitti Uomo, a Polska jest w pierwszej dwudziestce największych odbiorców. W mojej opinii minął okres lekceważenia tematu mody przez młodych Polaków. Na nowo pojawiła się chęć do zabawy modą co widać tez na polskich ulicach. Dzisiaj chcemy mieć dobry garnitur. Ten element garderoby wraca na szczyt dzięki wpływowi stylu pop Anglików i włoskiej elegancji. Niektórzy aż nadto prowokują łącząc różne style, ale przecież liczy się zabawa i charakter w tym wszystkim.

„Pitti pozostaje niezbędne dla naszego europejskiego biznesu” podkreślił Tommy Hilfiger co świadczy o randze i zasięgu tego wydarzenia.

W tym roku zaproszenie przyjęli m.in. Christian Louboutin, Tommy Hilfiger, Luigi Lardini, Brunello Cucinelli i wielu innych projektantów. Ok. 1200 wystawców zaprezentowało swoje kolekcje i wyroby. Wybór najlepszych światowych marek, rzemieślników sprawia że targi stoją na bardzo wysokim poziomie. Co ciekawe są to targi bez faktycznego uczucia jakby się było na targach. Wokół można zauważyć kupujących, sprzedających i rzemieślników ukazujących swoje piękne ręcznie robione buty i garnitury, jak i nabywców z wiodących sklepów na świecie. Organizator ponadto zapewnia punkty płatności kartą, strefę chill,wypełnioną muzyką oraz liczne bary.

 

 

Written by Wojciech Kruczek in 29 czerwca, 2017 / 1385 Views

1 Comment

 • Tomasz K. 10 lipca, 2017 at 11:24 am

  Moda chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać! Jest w niej jeszcze tyle do odkrycia, że aż mnie to przytłacza 🙂 No nic, przemy do przodu 🙂

  Reply
 • Please Post Your Comments & Reviews

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Instagram

  Instagram has returned invalid data.

  Follow Me!