Kruczek Modowy

by Wojciech Kruczek

Pitti Uomo 93. Mój punkt widzenia.
Inspiracje, Ludzie, Moda, Stylizacje

Pitti Uomo 93. Mój punkt widzenia.

Chociaż Pitti 92 było świetnym pierwszym doświadczeniem to byłem bardzo podekscytowany powrotem do pięknego miasta Florencji lub jak nazywają to Włosi, Firenze! W tym włoskim mieście odbywa się jeden z największych na świecie pokazów odzieży męskiej znany jako Pitti Uomo. To miał być mój drugi raz i nie mogłem się doczekać wędrowania po wielu stoiskach, aby zobaczyć najnowsze kolekcje projektantów oraz marki z całego świata. Jednak to, co sprawia, że ​​Pitti Uomo jest tak popularne, to niesamowite show, które prezentują uczestnicy. Targi są znane z tego, że dżentelmeni z całego świata ubierają się w bardzo wyszukany sposób, prezentując wiele faktur i kolorów.

Pomimo zaskakująco łagodnej zimowej pogody, którą doświadczyliśmy podczas Pitti 93, większość świetnie ubranych mężczyzn dodała płaszcz do swojego repertuaru. Dominowały klasyczne dwurzędowe płaszcze z dużymi, szerokimi, szczytowymi klapami dodając wizualnego zainteresowania już i tak stylowym strojom. Bardzo często można było zobaczyć sztruks. Świetnie skrojone marynarki, płaszcze i spodnie robiły niesamowite wrażenie. Połączenie tych sztruksowych elementów przychodziło z łatwością dla pasjonatów mody męskiej co wcale nie jest taką prostą sprawą. Dziś Pitti Uomo w dużej mierze charakteryzuje się stylem ulicy, który stał się doskonałym kanałem marketingowym. Fortezza da Basso jest wypełniona w ciągu tygodnia przez dobrze ubranych mężczyzn ze wszystkich zakątków świata, jednego bardziej ekstrawaganckiego od drugiego. Generalnie jest to idealne miejsce w którym wytrawni dandysi tej generacji wyznaczają standardy na następny sezon, a początkujący projektanci, blogerzy etc. mogą zdobyć przyczółek w branży.

 

Pitti Uomo dla swoich uczestników, jest jak zjazd – taki, na którym naprawdę chcesz uczestniczyć. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że musisz wyglądać tak, jakbyś miał na sobie ubranie, a nie ubranie, które masz na sobie. Odzież męska jest pełna reguł, a kiedy już w pełni zrozumiesz, dlaczego istnieją, jedną z najbardziej zabawnych rzeczy, które możesz zrobić, jest ich łamanie.

Chwile opublikowane w postaci zdjęć pochodzą z mojej kolekcji oraz dzięki osobom z firmy Lazar. Moje stylizacje opiszę w osobnym wpisie.

Pozdrawiam 🙂

Written by Wojciech Kruczek in 19 stycznia, 2018 / 1318 Views

No Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Follow Me!